Mesleki Tatmin

17 yıl önce bu işe başlarken öncelikle anne ve babaları bilgilendirme amaçlı bebek.com içerik sitesi ile ilk adımı atmıştık. Ardından Anne babaların hayatlarına aniden giren ürünler hakkında da bilgilenme ihtiyaçlarını gördük ve ebebek doğdu. 2010 yılına geldiğimizde 10 yıllık birikim bize işimizi yaparken doğal olarak bilgilendirme gayretlerimizin daima en önde olduğunu fark ettirdi.  Bu kez yaptığımız işte bazı tanımlama ihtiyaçları hissettik. İşte o dönem Bebekolojiyi keşfettik ve BEBEKOLOJİYİ bebekleri anlama ve anlatabilme…

Halil Erdoğmuş

min read

Paylaş

meslekitatmin

17 yıl önce bu işe başlarken öncelikle anne ve babaları bilgilendirme amaçlı bebek.com içerik sitesi ile ilk adımı atmıştık. Ardından Anne babaların hayatlarına aniden giren ürünler hakkında da bilgilenme ihtiyaçlarını gördük ve ebebek doğdu. 2010 yılına geldiğimizde 10 yıllık birikim bize işimizi yaparken doğal olarak bilgilendirme gayretlerimizin daima en önde olduğunu fark ettirdi.  Bu kez yaptığımız işte bazı tanımlama ihtiyaçları hissettik.

İşte o dönem Bebekolojiyi keşfettik ve BEBEKOLOJİYİ bebekleri anlama ve anlatabilme bilimi diye tanımladık.

İçerisinde iki önemli taraf  vardı;

Başta anne baba olmak üzere Bebeklerini bilgilenerek ve öğrenerek büyüten bebeğin çevresindeki herkese BEBEVEYN dedik.

Son olarak ta yaptığımız işten yola çıkarak bebek ürünlerinin satıldığı perakende noktalarda bebeğin ve annenin ihtiyaçlarını anlayarak bebeveynleri bilgilendiren bebek ürünleri perakendecisi çalışanına da BEBEKOLOG dedik.

Bir taraftan Türk Dil Kurumu, diğer taraftan Mesleki Yeterlilik Kurumunda bu tanımların kabul görmesi için çalışmalar yaparken diğer taraftan bu tanımların sadece sözde kalmaması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Ancak bizim için BEBEKOLOJİ demek sadece yukarıdaki tanım değildir.

Bebekoloji demek;

Mama almak için mağazamıza ya da internet sitemize gelen bebeveynlere; Bebeklerin  ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi gerektiğiniz hatırlatmak demektir.

Bebekoloji demek;

Islak Mendil almaya gelmiş bir bebeveyne önce bebeğin cinsiyetini sorup sonrada kız bebekler ve erkek bebeklerin alt temizliklerinde dikkate edilmesi gereken farkı  farkı anlatmaktır.

Bebekoloji demek;

En üst teknoloji ile bir bebek bezi çıkartacak olsanız da bunun kullananların bir bebek bezi paketinde neleri bulmak istediklerini onlardan öğrenmek ve uygulamak demektir.

Bebekoloji demek;

Yeni anne baba olmuş ve olacaklarla uzmanları bilgilenmeleri için BEBEKOLOJİ konferanslarında buluşturmaktır.

Dün de 7.sini İzmir Kaya Termal’de gerçekleştirdiğimiz bu buluşmaya 1300 e yakını kayıtlı 2000 kişinin üzerinde anne adayı, anne, baba geldi. Konularında en uzman doktorlara birbirinden güzel panellerde sorular sordular, karşılıklı paylaşımlarda bulundular. Kapanışta sevgili Emre Altuğ bize biraz kendi babalık hislerini anlatırken  bize 2 güzel şarkısıyla keyif verdi.

Bu güzel çalışma için emek vermiş tüm ekibimizi, güzel bir İzmir havasında onlar için yaptığımız etkinliğe adeta en kısa sürede tekrar gelin dercesine hınca hınç dolduran İzmir’lileri sonsuz şükranlarla kutluyorum, teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yıl Ankara ve Bursa’da tekrar buluşmak üzere….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir