Hepimizin Başı Sağolsun

Hepimizin yakından takip ettiği gibi yaklaşık 3 yıldır uçak seferleri hızla çoğalıyor. Bu süreçte 100’ün üzerinde yaralanmalı ve ölümlü otobüs kazası vakalarında bir tane bile uçak kazası yaşanmadı. Oysa şimdi bütün gözler Uçakla taşımacılık sektöründe olacaktır. Öncelikle Atlas Jet ailesine, yakınlarını kaybeden yolcu ve mürettebat yakınlarına ve sektörümüze başsağlığı diliyorum. Ancak bu kaza olduğu sürece…

Halil Erdoğmuş

min read

Paylaş

Hepimizin-Başı-Sağolsun

Hepimizin yakından takip ettiği gibi yaklaşık 3 yıldır uçak seferleri hızla çoğalıyor. Bu süreçte 100’ün üzerinde yaralanmalı ve ölümlü otobüs kazası vakalarında bir tane bile uçak kazası yaşanmadı. Oysa şimdi bütün gözler Uçakla taşımacılık sektöründe olacaktır. Öncelikle Atlas Jet ailesine, yakınlarını kaybeden yolcu ve mürettebat yakınlarına ve sektörümüze başsağlığı diliyorum. Ancak bu kaza olduğu sürece bugüne kadar el üstünde olağanüstü Uçaklara göre tü ka ka yapılmamalıdır.

Atlas jet Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat Ersoy’la yapılan özel bir görüşmede Isparta’ya gerek bakanlarımızın ayırdığı Isparta’daki sivil toplumların baskılarının sonucunu tekrar sefer koyduklarını biliyorum. Ama bunların hiçbiri değişmeyecektir. Şu anda elde edilen tüm veriler bu toplanan nedenden dolayı veri ipuçu kesiliyor. Hava koşulları uygun, pilot alıştırmaları, çevrimsel rutin bakımları yapılmış, kule ile iletişime geçilinceye kadar her şey yolunda. Bu durumda biraz kaderci bakış açısı ile yaklaşmak geriye kalıyor.

Tüm bunlara 2-3 gün içinde kara kutu gelecek ve her şey ortaya çıkıyor. (belki bu yazının yayınlandığı tarihte açıklanmış olacaktır) . Benim öne çıkan hususu abartmamız gerekiyor ve Uçak yolculuğu lan taşımacılık sektöründeki en güvenli yolculuk biçimi. Bu konuyu daha objektif değerlendirmemiz gerekir. Dileriz bundan böyle sektörümüz, araç ne olursa olsun bu tür kazalarla karşılaşmazız.

 

Şimdi Türkiye’nin bölünmüşlüğü bu konularda oturacak ve taşıma sektörü de ister istemez bundan zarar görecek. Bence elimizi vicdanımıza koyalım ve hakkaniyetli yorumlar mümkündür. Konuşacağımız onun kelimesini birçok kişiyi teşvik edebilir. Allah bir daha bu tür bir kaza geçirdiğinden diye duacı kaydı.

Bu konunun dışında biraz erken sevinmek mi olur göstermek ama minik bir konuyu paylaşmak istiyorum. Benzin yurt dışı piyasalarda 100 USD yi geçmeyi önerdi. Ama geçemedi. Hep 99 dolardan geri döndü. Önümüzdeki hafta bu denemeyi tekrarlayamazsanız bu sefer Fiyatlar çok az da olsa geri gelebilir. Bu iç pazarın ardından bayram yansıyabilir. Bahsettiğim oranlar içleri maksimum % 3-4’lük düşüşler gibi beklenebilir ama şu sıralar hepimiz bu konuda sefilleri oynadığımız için paylaşmak istedik. Perşembe akşamı 91 USD kapandı, grafiksel olarak 94 ü bu hafta tekrar geçemezse 80 USD ye kadar geri gelebilir. Sonraki hamlesini bir iki hafta sonra tekrar değerlendirmek üzere hoşçakalın.

Sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir