Batıyoruz Sayın Sektörüm Uyanalım

Bu hafta sağanak yağmurla birlikte,  4 hafta önce söylediğim ÖTV zammı ardından  yurt dışı fiyat artış zammı ile motorin  uçtu. Öyle uçtu ki tutabilene aşk olsun.  Sektör gazetelerini okuduğumda hepimiz durumumuzdan şikâyetçiyiz, ama kimsede tık yok. Pardon tık olmaz mı? Sektörün önemli markalarından bir tanesi İstanbul Ankara 35 YTL diye reklamlara başlayınca, sektörün bir başka…

Halil Erdoğmuş

min read

Paylaş

Batıyoruz-Sayın-Sektörüm-Uyanalım

Bu hafta sağanak yağmurla birlikte,  4 hafta önce söylediğim ÖTV zammı ardından  yurt dışı fiyat artış zammı ile motorin  uçtu. Öyle uçtu ki tutabilene aşk olsun.  Sektör gazetelerini okuduğumda hepimiz durumumuzdan şikâyetçiyiz, ama kimsede tık yok.

Pardon tık olmaz mı? Sektörün önemli markalarından bir tanesi İstanbul Ankara 35 YTL diye reklamlara başlayınca, sektörün bir başka markası İstanbul – Ankara, Ankara- İzmir, Ankara -Denizli 25 YTL diye hodri meydan dedi.  Üstelik katılımcı kuvveti ile falan değil. Öz mal 2006 2007 model araçları ile. Çarşamba günü araçları Ankara Otogarında saydım. Fiyat sürünürken bari paket kalkış yapabilselerdi.

Sayın sektörüm hepimiz batıyoruz, batmasak ta cepten kaynak kaybediyoruz.  TOFED zaten bir çözüm sunamıyor, artık bu sefilliğe son vermenin bir çaresi olmalı.  Kanun ve nizam doğrultusunda yapılacak şeyler var. Bunların başında Ulaştırma bakanlığının asgari fiyat tarifelerini gözden geçirmesi acilen sağlanmalıdır. İkinci nokta asgari fiyat tarifesine uymayanları cezalandırmak için aramızda oluşturulacak bir denetim ekibine basit görevler verilmelidir. Rekabet kurulundan alınacak görüşle ivedilikle fiyatlarımız yaşamı devam ettirecek boyuta çekilmelidir. Aksi takdirde 3 ay sonra kimsenin ağlayacak dermanı kalmayacaktır.  O istikamete giden yolcu sayısı 300 adet ise bizim 500 koltuğumuz varsa astronomik farklar olmadığı sürece yolcu 25 e de taşsak gidiyor 30 a taşısak ta gidiyor.

Mazot 2.60 YTL iken 580 km lik yolu 25 YTL ye taşımanın bir formülasyonunu bulamadığımıza göre artık öldürücü rekabetin fayda sağlamayacağını algılamamız gerekiyor.

Sayın TOFED yetkilileri sizlerden rica ediyorum. Bu önderliği siz üstlenmelisiniz. Böyle bir organizasyonu sektörden başka birisinin yapması ne kadar doğru olur.  Bu konuya çözüm getirebilmek gündemi ile acilen bir toplantı yapılmalıdır.

Sayın sektör Basını,  sizde bir misyon üstlenmelisiniz. Bu organizasyonların yapılması için büyüklerimizi harekete geçirmelisiniz.  Hepimizi zor günlerin beklediği konusunda hem fikir bir grubun iletişimini sağlarken sizlerede düşen görevleri unutmamalısınız.

Umarım kasım ayı bitmeden bir araya gelir ve öldürücü rekabetin unsurlarını ortadan kaldırabilir, en azından kaldırmaya teşebbüs edebiliriz.

BATIYORUZ EY SEKTÖRÜM UYANALIM ARTIK !!!

Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir