Yazılarım

Sayacımız Yeniden Başlıyor

İnsan olarak sanırım  ruhumuz yeni başlangıçlar yapmayı sevmek üzerine  formatlanmış.  Saat başlarını,  yeni bir günün sabahını,  yeni bir haftanın ilk gününü, yeni bir ayın başlangıcını mevsimin ilk kar tanesini,  yaz tatilimizdeki  ilk güneşli  günümüzü daha  fazla  önemsiyoruz.  Şüphesiz ki  konu yeni bir yıl  olduğunda  da geçerli.  Aslında biz  31 Aralık’tan kurtulduğumuz için mi 1 Ocak’a kavuştuğumuz için mi seviniyoruz  bunun tam olarak farkında olduğumuzu sanmıyorum.  Belki  ikisini de  kutluyoruz.  Geçen yılın  her şeye rağmen  geride kalmasını  ve yep yeni bir başlangıç  yapacak olmamızı birleştirerek  sevincimizi  bu iki ayrı duyguya  pay ediyoruz.

31.12 gece yarısı sayacı sıfırladık.  Sanki birden her şey geride kaldı. Sanırım  herkesin  kendi hayatı için ufak ta olsa bir kalibrasyon fırsatı  doğdu.  Bir önceki yılda  aslında  hoşlanmadığınız  ancak bir şekilde  muhatap olduğunuz, sizin de sorumlu olduğunuz bazı konular  mutlaka vardır.  İşte sayacın sıfırlanmış olması  bu istemediklerimizden kurtulmak ya da onları daha fazla kontrol altına almak için bize müthiş bir fırsat sunuyor olabilir.

Bugün hatta  bu haftayı iyi değerlendirelim, yapmak isteyip yapamadıklarımız,  yavaş yaptıklarımız, hiç başlamadıklarımız için  gün bugündür.

Not: Bu sayacın % 1 inide  çoktan  tükettik J

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.